Vyskúšajte 2 zaručené tipy ako udržiavať žumpy a septiky

Väčšina zákazníkov, ktorí majú na chate, chalupe alebo v rodinnom dome žumpu či septik sa stretáva s problémami ako sú napríklad zápach, a čím ďalej častejšie vyvážanie obsahu žumpy.
Je to dôsledkom odpadom z WC, ale i odpadom z kuchyne, ako ju zbytky jedál, usadeniny z kávy a tuky, ktoré sú pri umývaní riadu spláchnuté. Tieto odpady sa postupne ukladajú v nádrži a tvoria hmotu na dne alebo pevnú vrstvu na povrchu žumpy / septiku a je veľmi problematické tento materiál z nádrži odstrániť. Často sa stretávam s problémom, že usadenina je natoľko tuhá, že fekálne vozidlo odčerpá dve tretiny, niekedy iba len polovicu objemu septiku a so zbytkom si žiaľ neporadí. To má za následok nutnosť častejšieho vyvážania, tým pádom vyššie náklady a samozrejme nepríjemný zápach, ktorý vzniká zahnívaním a oxidáciou organickej hmoty v septiku či žumpe. Tieto plyny, ktoré vznikajú v septiku často „prebublávajú“ potrubím a sifónom až do obydlia a tu spôsobujú nepríjemný zápach. Najčastejšie sa problémy so zápachom prejavujú v teplých letných mesiacoch, alebo pri poklese tlaku vzduchu.
Baktérie a enzýmy, ktoré obsahuje prípravok BAKTOMA ZS zásadne urýchli proces rozkladu. Organický materiál rozloží na vodu a oxid uhličitý, kde oxid uhličitý samovoľne unikne do ovzdušia a voda sa dá odčerpať, prípadne použiť na polievanie.
V tom prípade, že máte pri žumpe či septiku prepad kde odteká prebytočná voda, odteká s touto vodou aj časť bakteriálnej kultúry. Preto v niektorých prípadoch doporučujeme aplikovať prípravok pravidelne po 14 dňoch.
Na čistenie odpadov odporúčame použiť prípravok BAKTOMA SO poprípade BAKTOMA KD. Tieto prípravky nijako neovplyvňujú a neznižujú účinnosť prípravku BAKTOMA ZS. Zásadnou chybou, je použiť na čistenie odpadov čistiace prípravky na báze chlóru alebo lúhu, tieto prípravky zlikvidujú bakteriálnu kultúru žumpy či septiku a nejakú dobu trvá, než sa táto bakteriálna kultúra natoľko potrebná pre správny chod žumpy alebo septiku obnoví.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie