Ako sa zbaviť zápachu z latríny?

Čo si budeme klamať, každá návšteva neudržiavanej latríny dokáže senzoricky zamávať aj silnými jedincami. Ako zariadiť, aby sa z latríny nešírili nepríjemné pachy a my sme nemuseli vynakladať príliš veľké úsilie na jej údržbu?

Síce sa latríny nevyskytujú už tak často, ale v súčasnosti ich stále nachádzame na chatách, stavbách či v okolí rybníkov. Pre niektorých ľudí, je latrína spájaná s nepríjemným zápachom a nepohodlím, a to neplatí len o návštevníkoch latríny, ale aj jej majiteľoch. Ak by sme sa o latrínu nestarali a nevyvážali odpad, neskončilo by to práve najlepšie pre náš žalúdok. Ako sa však vyhnúť častému vyvážaniu spojenej s fyzicky náročnou manipuláciou a zároveň sa zbaviť zápachu?

Poznáte napríklad také pilinové WC? Tento spôsob neoddeľuje tekutý a pevný odpad, naopak zhromažďuje ich do spoločnej nádoby. Následne sa odpad zasype čerstvými pilinami, ktoré majú schopnosť absorbovať väčšinu vlhkosti. Takáto latrína takmer nezapácha, alebo je zápach porovnateľný s klasickou splachovacou toaletou. Samozrejme, že to nie je jediný spôsob, ako sa zbaviť zápachu. Môžeme sa zbaviť latríny, ale pravdepodobne to patrí k veľmi radikálnemu spôsobu, ako zničiť nepríjemný zápach. Často krát práve také riešenie, pre nás neprichádza do úvahy. V okolí chát či stavieb, kde nie je možné rátať s klasickou splachovacou toaletou, sú latríny jediná možnosť.

Použite baktérie Baktoma LA

Najvhodnejšou a najjednoduchšou alternatívou je aplikácia baktérií do latríny. Baktérie určené priamo do latríny, konkrétne Baktérie do latríny - Baktoma LA, nielenže eliminujú zápach šíriaci sa z latríny, ale aj úplne rozložia exkrementy spolu s toaletným papierom. Vďaka čomu nie je potrebné tak často vyprázdňovať latrínu, čím sa znižujú náklady spojené s vývozom odpadu. 

Výhody účinných baktérií Baktoma LA

  • úplne rozložia exkrementy a toaletný papier
  • výrazne znižujú náklady na vývoz
  • bezpečné použitie
  • prostredie bez zápachu
  • predlžuje životnosť suchej toalety
  • cenovo dostupné pre každého

 

Pokiaľ by ste sa chceli dozvedieť viac o našich produktoch, alebo máte otázky, napíšte nám a my odpovieme.